Kvalitní práce na těžko přístupných místech
Sem vložte podnadpis

OCHRANNÉ SYSTÉMY PROTI PTACTVU A DERATIZACE


 Provádíme kompletní zajištění staveb proti sedání ptactva (nejčastěji holubů a vlaštovek) hrotovými systémy, sítěmi a ocelovými lanky. Zaměřujeme se na fasády, světlíky, parapety, deštové svody, římsy a střechy.

Hlavním důvodem těchto opatření je zamezení znečištění staveb a jejich blízkého okolí, zanesení odvodňovacích systémů nečistotami, hnízdy, uhynulými jedinci a trusem. Ptačí trus nejen velmi zapáchá a je zdrojem mnoha nemocí, ale v kombinaci s vodou vytváří i velmi silné kyseliny, které způsobují rychlou degradaci stavebních materiálů např. pozinkových parapetů, fasád, chodníků atd.

 

 Montáž provádíme za použití horolezecké techniky a vysokozdvižných plošin již přes 7 let. Díky těmto technikám a zkušenostem jsme schopni realizovat montáž ochranných systémů proti sedání ptactva i na těžko dostupných místech bez nutnosti stavby statického lešení, které mnohdy není vhodné z ekonomických nebo technických důvodů.


Hrotové systémy


 Montáž hrotových systému se nejčastěji používá k ochraně parapetů a říms. Na těchto vodorovných prvcích ptáci nacházejí bezpečná útočiště, kde sedávají nebo hnízdí, přičemž znečištují okolí trusem, nečistotami a v neposlední řadě hlukem. Hrotové systémy se skládají z plastového pásku a drátěných hrotů různých velikostí a počtu, dle velikosti problémové plochy. Pásky s hroty se lepí pomocí vysokopevnostních lepidel na předem dobře očištěný a odmaštěný povrch. U parapetů a jiných klempířských prvků doporučujeme před vlastní montáží hrotového systému zvážit nátěr z důvodu vyšší kvality spoje a těžké dostupnosti po montáži. Nátěr nebo výměnu těchto prvků jsme schopni zajistit.též.


Síťové systémy


 K ochraně otevřených prostor jako jsou světlíky, balkóny, výklenky, členité historické fasády a dvorní trakty se používají síťové systémy. Výhodou těchto systémů je celoplošná ochrana a kompletní zamezení vniknutí ptactva do prostoru. Naopak u lodžií a balkónů mohou sloužit k ochraně před vypadnutím dětí, koček a nebo jiných domácích mazlíčků. Sítě se upevňují po obvodě  pomocí kotvících prvků.  Mezi lanko se vypne síťovina z pvc nebo tkaniny s různou velikostí ok, určenou druhem  ptactva či jiných zvířat.


Ocelová lanka

 Ocelová lanka se požívají k ochraně dešťových žlabů proti sedání ptactva na okraj rýny.


 Neváhejte nás kontaktovat a sdělit nám váš záměr, rádi ho s vámi bezplatně zkonzultujeme a navhrneme vhodné řešení.